Těhotenská masáž

úsměv to řekne za Vás

Speciální těhotenská masáž je pro mnohé nastávající maminky vítanou cestou, jak ulevit zatíženému tělu a zrelaxovat i po psychické stránce. Proto jsme rádi, že můžeme na naší klinice těhotným klientkám nabídnout masáže vedené speciálně vyškolenou vysoce kvalifikovanou porodní asistentkou. Masáž mohou absolvovat ženy v druhém a třetím trimestru těhotenství, pokud je průběh těhotenství fyziologicky v pořádku. Objednat se mohou i těhotné, které zatím nejsou klientkami naší kliniky.

Proč jít na těhotenskou masáž

Těhotenství je speciální období v životě ženy a každá žena si zaslouží speciální péči. Masáž pomáhá těhotným ženám lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle, překonávat napětí i únavu. Přináší hlubokou relaxaci a odbourává stres. Miminko v bříšku je napojené na svou maminku a dobře vnímá její rozpoložení. Masáž, při níž maminka důkladně zrelaxuje, tedy velmi prospívá nejen mamince, ale i miminku. Pokud si maminka během těhotenství dopřává pravidelně kvalitní péči a těhotenství probíhá v pohodě, buduje se pevný základ pro zvládnutí porodu a následné péče o novorozené miminko.

Masáže na klinice GYN MEDICO probíhají v moderním prostředí, kde důsledně dbáme na hygienická opatření a tvoříme pro klientky bezpečné a diskrétní zázemí. Veškerý odborný personál kliniky má za sebou kvalitní vzdělání a i během dlouhých let praxe se neustále dále vzdělává, abychom vám mohli poskytnout péči, která je vždy v souladu s nejnovějšími poznatky v oboru.

Jak masáž probíhá

Těhotenská masáž je celotělová masáž, při níž využíváme speciálních jemných hmatů. Nastávající maminka během masáže zaujímá polohy v sedě a v leže na boku a na zádech s vypodložením hlavy, bříška a dolních končetin. Masáž ulevuje od bolesti zad, kloubů a svalů, která u těhotných vzniká následkem změny těžiště těla. Jemné hmaty pomáhají od oteklých dolních končetin, bojují proti únavě, uvolňují fyzický i psychický stres. Zlepšuje držení těla a blahodárně působí na pokožku. Esenciální oleje, které využíváme při masáži, dodávají proceduře ještě další, aromaterapeutický rozměr, viz aromaterapie . V případě alergií klientky můžeme vonnou složku vynechat.

Kontraindikace

Těhotenskou masáž nelze provádět u žen v prvním trimestru těhotenství. Dalšími kontraindikacemi pro provedení masáže u těhotných jsou rizikové těhotenství, opakované potraty, nevolnost, průjem, akutní onemocnění nebo poranění, horečnaté a zánětlivé stavy, křečové žíly a podobná onemocnění, onkologické onemocnění. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás masáž vhodná, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře a proceduru s ním konzultujte.

Jak se objednat na masáž

Nastávajícím maminkám v druhém a třetím trimestru doporučujeme zařadit masáže do programu péče o sebe pravidelně, alespoň jednou měsíčně. Objednat na těhotenskou masáž se můžete na čísle +420 225 990 999, přes kontaktní formulář nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@gynmedico.cz.

Napište nám