Hymenoplastika

Obnovení panenské blány

úsměv to řekne za Vás

Ač je panenská blána (hymen) z medicínského pohledu pouhou slizniční řasou, má tato malá část těla pro část společnosti velký symbolický význam. V mnohých náboženských tradicích a kulturách, včetně té naší, je panenská blána symbolem čistoty a neposkvrněnosti ženy. Je zcela pochopitelné, že u ženy, jejíž panenská blána již byla porušena pohlavním stykem či jinak, mohou nastat situace, kdy je pro ni důležité mít panenskou blánu opět neporušenou. Proto i u nás na klinice nabízíme hymenoplastiku – drobný chirurgický zákrok, při němž lékař obnoví narušený hymen. Pokud se rozhodnete podstoupit tento zákrok, můžete u nás počítat nejen s veškerým zázemím moderní soukromé kliniky a profesionálním přístupem našich lékařů, ale samozřejmě i s absolutní diskrétností veškerého našeho personálu.

Možné důvody k obnovení panenské blány

Ženy mají různé důvody k obnovení panenské blány. Velmi rozšířené jsou důvody náboženské, kdy mnoho tradic požaduje, aby žena vstupovala do manželství „neposkvrněná“. Žena přitom nemusí mít pohlavní styk, aby došlo k porušení panenské blány. K narušení hymenu může dojít i při masturbaci, zavádění tampónu nebo při sportu. U žen, které nejsou nábožensky založené, je hlavním důvodem hymenoplastiky většinou změna partnera a přání či potřeba být „neporušená“ před začátkem sexuálního života s novým partnerem. Hymenoplastika může sehrát i významnou terapeutickou roli u žen, které byly sexuálně zneužity.

Jak probíhá hymenoplastika

Hymenoplastika je drobný chirurgický zákrok, při němž lékař klientce provede rekonstrukci oblasti poševního vchodu s důrazem na obnovení panenské blány. Zákrok provádíme v analgosedaci, tedy celkovém utlumení. Při plánování zákroku s vámi lékař probere, zda užíváte hormonální anitkoncepci nebo jiné léky, které ovlivňují srážlivost krve. Podle vaší medikace lékař určí, s jakým časovým předstihem je třeba u konkrétních léků upravit dávkování nebo je na čas vysadit, aby neovlivnily průběh zákroku a vaši rekonvalescenci. V den zákroku pak nesmíte od půlnoci jíst, pít, žvýkat ani kouřit. Zákrok provádíme v gynekologické poloze na křesle. Lékař spojí jednotlivé části poškozené panenské blány nebo zřasení, sešije sliznice poševního vchodu, a tím znovuvytvoří neúplnou překážku – hymen. Doba trvání zákroku se liší podle rozsahu narušení.

Rekonvalescence

Po zákroku a odpočinku v zázemí kliniky můžete po odeznění účinku analgosedace odejít domů. Rekonvalescence po hymenoplastice nebývá dlouhá a případné komplikace jsou obvykle snadno zvládnutelné. Po zákroku se může objevit zvýšená teplota, která signalizuje, že tělo zahájilo proces hojení, a která brzy samovolně odezní. Běžné je mírné krvácení v místě zákroku a bolest, kterou lze v případě potřeby ztlumit běžnými analgetiky. Po zákroku je také nutné důsledně dbát na hygienu v oblasti hráze, aby nedošlo k infekci. Do práce se můžete vrátit již druhý den po zákroku. Týden po zákroku doporučujeme vyhýbat se zvýšené fyzické zátěži. Pohlavní styk je možný zhruba po čtyřech týdnech, kdy je oblast poševního vchodu již zcela zhojená.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám