Léčba neplodnosti

nemoc, která se dá léčit

úsměv to řekne za Vás

Jak léčit neplodnost?

Na klinice GYN MEDICO provádíme ve spolupráci s centrem asistované reprodukce kompletní diagnostiku a léčbu neplodných párů a léčbu párů s anamnézou opakovaných samovolných potratů. Můžete se spolehnout na naše perfektně informované lékaře a lékařky, kteří se neustále vzdělávají ve svém oboru a mají přehled o aktuálním vývoji a trendech v léčbě neplodnosti. Většinu vyšetření ukazatelů souvisejících s plodností provádíme přímo u nás na klinice.

 

Léčba neplodnosti

Kdy je pár neplodný

Za neplodný se považuje pár, u nějž navzdory pravidelnému nechráněnému pohlavnímu styku nedojde v průběhu jednoho roku k ženině otěhotnění. V anglosaské terminologii se za neplodnost považuje i stav, kdy sice žena otěhotnět může, ale není schopna dítě donosit. Podle statistik postihuje problém neplodnosti v současnosti přibližně 15 % párů a zejména ve vyspělém západním světě toto číslo neustále mírně narůstá.

Odborná vyšetření

Dnešní medicína má k dispozici celou řadu vyšetřovacích metod k určení příčin neplodnosti. Jako první obvykle probíhá vyšetření mužova spermatu. Při tzv. spermiogramu se zjišťuje počet a pohyblivost spermií, tvar spermií a objem, vzhled a pH ejakulátu. Je-li sperma v pořádku nebo je-li třeba dalších informací, přichází na řadu vyšetření ženy.

Mezi základní vyšetření související s určením příčin a nalezení nejvhodnější cesty léčby neplodnosti, patří vyšetření průchodnosti vejcovodů a folikulometrie. Abnormality vejcovodů stojí za až 40 % případů snížené plodnosti u žen, proto je vyšetření průchodnosti vejcovodů obvykle prvním krokem v diagnostice příčin neplodnosti u ženy. Jedná se o jednoduché ambulantní ultrazvukové vyšetření pomocí tzv. ExEm Foam Kitu. Folikulometrie je vyšetření, které je rovněž založené na ultrazvuku a používá se ke zhodnocení stavu folikulů ve vaječnících a předvídání průběhu ovulace.

Další vyšetření, která provádíme, jsou založena na posouzení hladiny hormonů, jež mají vliv na početí. Hormonální profil zhodnotí vaši hormonální rovnováhu a odhalí případné odchylky, které mají negativní dopad na plodnost. Vyšetření AMH, jímž zjišťujeme individuální rezervu vajíček, má velký význam v případě, že se rozhodnete pro asistovanou reprodukci. Hodnoty AMH slouží pro prognózu odpovědi při hormonální stimulaci vaječníků.

Napište nám