Plastika poševního vchodu

úsměv to řekne za Vás

Poševní vchod mladé ženy je přirozeně úzký, ale stejně jako zbytek těla podléhá stárnutí a s věkem a bežnými fyziologickými činnostmi se opotřebovává a ochabuje. Na změnu struktury poševního vchodu mají vliv i přirozené porody nebo některé zákroky používané k usnadnění porodu, zejména nástřih hráze. Plastika poševního vchodu je chirurgický zákrok, kterým zužujeme poševní vchod a navracíme mu vzhled a strukturu, kterou měl v mládí a před porody.

Kdy podstoupit plastiku poševního vchodu

Plastiku poševního vchodu lze podstoupit kdykoli se vám nelíbí stav vašich intimních partií a toužíte po jejich zúžení a omlazení. Příliš široký či ochablý poševní vchod může mít neblahý vliv na prožitky při milování i neblahé praktické a zdravotní důsledky, jako jsou obtížnější držení menstruačního tamponu ve vagíně nebo inkontinence. Na klinice GYN MEDICO jsou vám k dispozici špičkoví specialisté v oboru estetické gynekologie, kteří s vámi rádi zkonzultují stav vašich intimních partií a doporučí zákrok, který pro vás bude mít kýžený efekt omlazení a zúžení. Plastiku poševního vchodu lze v případě potřeby dobře kombinovat s dalšími zákroky – vaginoplastikou či perineoplastikou.

Jak probíhá zákrok

Během úvodní konzultace proberete s naším specialistou či specialistkou stav svých intimních partií i svá očekávání a přání. Samozřejmostí je absolutní diskrétnost lékaře i veškerého personálu kliniky. Rozhodnete-li se pro plastickou úpravu, lékař vám během konzultace vysvětlí, jak bude probíhat zákrok, včetně volby anestezie a analgosedace při výkonu. Součástí předoperačního vyšetření jsou odběry krve a EKG. Nejméně týden před zákrokem je potřeba vysadit léky, které omezují srážlivost krve.

Zákrok probíhá v našem zákrokovém sále v utlumení kombinací lokální anestezie a celkové analgosedace. Poté, co zabere utlumení, provede operující lékař řezy a odstraní přebytečnou tkáň v potřebném rozsahu. Následně sešije okraje poševního vchodu samovstřebatelnými stehy. Zákrok trvá obvykle kolem 60 minut.

Rekonvalescence po plastice poševního vchodu

Zákrok provádíme v ambulantním režimu. Po výkonu a dostatečně dlouhém odpočinku v zázemí kliniky můžete odejít domů. Ideální je mít s sebou doprovod. Na den zákroku si neplánujte žádné zásadní pracovní ani jiné činnosti. Zhruba čtrnáct dní po operaci je vhodné dodržet klidový režim bez větší fyzické zátěže. Je také nutné dbát na pečlivou hygienu intimních partií. Bolest, která se může zpočátku objevit v operované oblasti, je obvykle zvladatelná běžně dostupnými analgetiky v normálním dávkování. Vhodným doplňkem terapie po zákroku je chlazení, které pomáhá zmírňovat otoky v okolí jizev. Obnovení sexuálního života v plném rozsahu je možné asi po čtyřech až pěti týdnech od výkonu.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám

Zobrazit další