HPV testy

moderní doplněk k prevenci rakoviny děložního čípku

úsměv to řekne za Vás

HPV test

HPV test je novou a moderní automatizovanou metodou, která zjišťuje přítomnost rizikových typů infekce, která se získává po analýze DNA ze stěru děložního čípku. Díky této analýze jsme schopni přesně určit přítomnost virů HPV a stanovit míru ohrožení rakovinou. Oproti tradiční cytologie, nám tento test umožňuje zjistit přítomnost virů mnohem dříve.

Prevence, prevence a zase ta prevence je nejdůležitější částí naší péče a proto jsme pro všechny naše klienty nad 30 let vytvořili zvýhodněný balíček, který kromě neomezených kontrol, cytologie a screeningového vyšetření obsahuje i testy HPV.

HPV testy zjistíme, zda je v těle přítomna infekce HPV jejíž pozitivní nález nemusí hned znamenat, že se jedná o onemocnění HPV chorobou. Ovšem ani negativní nález neznamená, že jste zcela bez rizika a můžete tak opomíjet HPV onemocnění. K pohlavně přenosným onemocnění patří všechny infekční choroby, k jejichž přenosu dochází především při sexuálních aktivitách (pohlavní, orální či anální styk). V některých případech však k infekci může dojít i zcela výjimečně krevní transfúzí).

Průvodce onemocnění najdeme jak mezi viry (genitální opar, genitální bradavice, HIV/AIDS), tak mezi bakteriemi (chlamydie, kapavka, syfilis) či parazity (trichomoniáza, veš muňka).

Jaké jsou příznaky onemocnění?

Příznaky nákazy jsou různorodé, od nepravidelného špinění/krvácení či výtoku až k tvorbě různých puchýřku, bulek či zduřelých lymfatických uzlin. Nezřídka je počátek infekce i bezpříznakový, popřípadě jsou známky onemocnění nespecifické, a často záhy vymizí. Infekční agens (vir, bakterie, parazit) však v lidském organismu přežívá dál, množí se, a po různě dlouhém období způsobí vznik tzv. sekundárních příznaků, například vyrážky, zvýšené teploty, bolesti svalů a kloubů a jiné.

Pro koho je HPV test vhodný?

Test je vhodný pro všechny ženy starších 30 let, které se chtějí cítit v bezpečí i v následujících 3-5 letech.

Proplácí test pojišťovna?

Pojišťovna hradí toto vyšetření pouze v případě pozitivního cytologického nálezu a na základě doporučení lékaře. Ovšem tento test si klienta může kdykoliv vyžádat a uhradit ze svých prostředků. Zakoupením výhodného balíčku pro ženy nad 30 let, získáte toto vyšetření zdarma.