Labioplastika

plastika stydkých pysků

úsměv to řekne za Vás

Labioplastika je operace malých stydkých pysků, při níž odstraňujeme přebytečnou tkáň a upravujeme symetrii této oblasti. Je řešením pro ženy, jimž vadí velikost či vzhled malých stydkých pysků jak z hlediska estetického, tak funkčního (chronické dráždění, nepohodlí). Jedná se o ambulantní chirurgický zákrok nehrazený z veřejného zdravotního pojištění. Naše klinika GYN MEDICO disponuje špičkovým zákrokovým sálem a naši lékaři a lékařky mají velké zkušenosti v oblasti plastické gynekologie. Neustále sledují vývoj a trendy, aby vám mohli nabídnout maximální pohodlí při zákroku a skvělý výsledný efekt.

Kdy podstoupit labioplastiku

Tak jak stárne ženský organismus, stárnou spolu s ním i intimní partie. S věkem se snižuje elasticita kůže a s tím ochabují i stydké pysky – labia. Malé stydké pysky se ochabnutím prodlužují, což může vést až k fyzickému nepohodlí při sportu, sexuálních aktivitách či dokonce běžném pohybu. I v méně extrémních případech však může být žena nespokojená s velikostí či tvarem svých stydkých pysků a pak je na místě uvažovat o plastice. Hlavní roli zde hraje individuální pocit a přání klientky.

Jak probíhá zákrok

Zákroku předchází konzultace s lékařem a předoperační vyšetření. Lékař či lékařka s vámi detailně prodiskutuje potřebný rozsah operace, vysvětlí vám průběh zákroku i rekonvalescence a probere s vámi výběr anestezie a analgosedace při výkonu. Předoperační vyšetření obnáší EKG a odběry krve. Nejméně týden před zákrokem je nutné vysadit léky obsahující látky, které zvyšují krvácivost – zejména kyselinu acetylsalicilovou (Acylpyrin, Aspyrin apd.).

Načasování zákroku je nejlepší na dobu po skončení menstruace. Zákrok probíhá v prostředí našeho zákrokového sálu a klientka je při něm tlumena kombinací lokální anestezie a analgosedace. To znamená, že vám jednak injekční aplikací účinné látky znecitlivíme oblast zevního genitálu a jednak podáme analgosedaci formou inhalace plynů snižujících citlivost k bolesti. Když začne utlumení účinkovat, načrtneme si vedení řezu a následně vedeme řez tak, abychom mohli odstranit přebytečnou tkáň. Ránu po zákroku zašijeme vstřebatelnými stehy.

Rekonvalescence po labioplastice

Po zákroku vás necháme odpočinout v zázemí kliniky, následně můžete odejít domů, ideálně s doprovodem. Týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim. Během hojení je třeba po každém sprchování překrýt stydké pysky sterilní gázou. Rána může zpočátku mírně krvácet. Běžný otok a podlitiny odezní do 10 dní po zákroku. Stehy jsou vstřebatelné, není tedy třeba nechat si je vyjmout. Návrat k běžnému sexuálnímu životu a sportovním aktivitám je možný zhruba po čtyřech týdnech od operace.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám