Péče o těhotné

úsměv to řekne za Vás

Těhotenství je pro ženu velmi speciálním obdobím plným radosti i nejrůznějších výzev. Tým specialistů kliniky GYN MEDICO je tu pro to, aby se o vás v tomto období postaral po lékařské stránce, a to v té nejvyšší kvalitě a s respektem k vašim individuálním přáním. Od chvíle, kdy se potvrdí pozitivní výsledek těhotenského testu do poslední kontroly před porodem je pro nás vždy na prvním místě zdraví a pohodlí vašeho miminka a vás samotných. Máme k dispozici veškeré moderní vybavení a naši lékaři a porodní asistentky se neustále vzdělávají, aby mohli poskytovat nastávajícím maminkám péči v souladu s nejnovějšími trendy.

Jak probíhá péče o těhotné

Do naší péče se můžete svěřit, ať jste stávající klientkou naší gynekologie, nebo si jen chcete zajistit nadstandardní kvalitu lékařských služeb v období těhotenství. Specializovaná lékařská péče o těhotné neboli těhotenská poradna začíná po 10. týdnu těhotenství a kontroly probíhají pravidelně po dvou až čtyřech týdnech po celou dobu těhotenství. Součástí každé kontroly je měření krevního tlaku, vážení, kontrola moči orientačním papírkovým testem, konzultace průběhu těhotenství, kontrola vaginálního nálezu v prevenci předčasného porodu a kontrola vývoje miminka.

Při vyšetření v 10. týdnu vám vystavíme těhotenskou průkazku a na lačno odebereme krev, která projde laboratorním rozborem kvůli zjištění krevního obrazu, infekčních nemocí, hladiny cukru a kvůli prvotrimestrálnímu screeningu. Vyšetřujeme i funkci štítné žlázy, která je důležitá pro správný vývoj miminka.

Od 11. týdne těhotenství lze provést Prenascan na vyšetření rizika Downova syndromu a dalších postižení spojených s trizomií chromozomů s přesností 99 %. Jedná se o test, který pokrývá podstatně větší spektrum poruch genetické informace. Provedení testu je součástí prvotrimestriálního screeningu. Vedle rizika chromozomálních vad při něm zjišťujeme také riziko předčasného porodu, riziko intrauterinní růstové retardace (porucha růstu plodu) a preeklampsie (kombinace vysokého krevního tlaku a ztráty bílkovin).

Dalším důležitým screeningovým vyšetřením je ultrazvuk mezi 20. a 22. týdnem těhotenství, který může odhalit některé vrozené vady. Po 24. týdnu provedeme test na těhotenskou cukrovku. Další ultrazvukové vyšetření vás bude čekat mezi 30. a 32. týdnem. Posoudíme při něm polohu plodu, uložení placenty a její funkci a sdělíme vám hmotnost miminka. Při vyšetření vám také odebereme krev na zhodnocení krevního obrazu a kontrolu krevních protilátek a syfilitidy.

Vedle klasického screeningového ulztrazvuku jsme vybaveni také 3D/4D ultrazvukem a budete-li si to přát, můžete mít fotografie (3D) nebo videozáznam (4D) Vašeho miminka přímo z bříška. Nejvhodnější období pro 3D / 4D ultrazvuk je mezi 24 a 28. týdnem těhotenství.

V rámci těhotenské poradny vám také šest až osm týdnů před porodem vystavíme mateřskou dovolenou. Pokud si to budete přát, můžete u nás absolvovat předporodní kurzy a také zůstat v péči naší ambulance až do porodu, což vám ušetří čas spojený s čekáním na předporodní vyšetření v porodnici. Lze se také domluvit na přítomnosti lékaře z naší ambulance u porodu.

Výběr porodnice a registrace

Chystáte-li se rodit v některé z pražských porodnic, je třeba se ve zvolené porodnici zaregistrovat, a to v přesně stanoveném termínu. Tím je gestační týden 14+0, tedy 14 týdnů od prvního dne poslední menstruace. Registraci musí každá nastávající maminka provést sama. Za naši kliniku doporučujeme z pražských porodnic FN VFN Apolinář, Ústav pro péči o matku a dítě, FN Motol, FN Bulovka a FN Thomayerova. Některé porodnice, jako je Ústav pro péči o matku a dítě nebo Apolinář, umožňují online registraci na svých webových stránkách. V mimopražských porodnicích (Hořovice, Kladno, Mělník, Benešov atd.) není registrace potřeba. Pokud klientka potratí v pozdějším týdnu, nezanikne její registrace k porodu automaticky. Rezervaci místa musíte sama smazat nebo o tom porodnici informovat.

Jsme tu pro vás

Profesionální a přátelský personál naší kliniky se rád postará o váš veškerý komfort během každé návštěvy. Můžete si sama zvolit rozsah služeb, které chcete během těhotenství využívat, a podle toho zvolit jeden z cenových balíčků pro těhotné. Váš partner se může spolu s vámi účastnit ultrazvukových vyšetření a samozřejmě i předporodních kurzů.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám