Vaginoplastika

plastická operace pochvy

úsměv to řekne za Vás

Vaginoplastika je plastická operace, při níž upravujeme tvar pochvy. Ochabnutí svalů a vaziva, které přichází s věkem, se nevyhýbá ani ženským pohlavním orgánům. U žen, které porodily spontánní cestou, je změna tvaru pochvy navíc umocněna zátěží při porodu. Vaginoplastika zpevní a zúží tvar pochvy, čímž ji fakticky omladí a uvede do stavu před porody. Na klinice GYN MEDICO jsou vám k dispozici špičkoví lékaři a lékařky se specializací v oboru estetické gynekologie, kteří vám zajistí maximální komfort a diskrétnost od úvodní konzultace až po výslednou úpravu tvaru vašich intimních partií.

Kdy podstoupit vaginoplastiku

Následkem ochabnutí poševních stěn po porodech nebo věkem může být snížení intenzity prožitku při pohlavním styku, ale i stresová inkontinence. Zasahuje-li stav vagíny takto do zdravotního a sociálního pohodlí ženy, je na místě zvážit plastické řešení. Vaginoplastiku ale podstupuje mnoho žen i z důvodů čistě estetických, protože je pro ně důležitý mladistvý vzhled a pocit z intimních partií.

Jak probíhá zákrok

Zákroku předchází konzultace s lékařem, při níž proberete aktuální stav a svá přání ohledně úprav vagíny. Lékař či lékařka vám následně představí možnosti řešení a navrhne rozsah zákroku tak, aby splnil vaše očekávání ohledně budoucího pohodlí a kvality sexuálního života. Dozvíte se vše potřebné ohledně průběhu zákroku i anestezie a analgosedace při výkonu. Následně je třeba podstoupit předoperační vyšetření, jehož součástí je odběr krve a EKG. Před zákrokem je třeba v dostatečném předstihu dle pokynů lékaře vysadit léky, které snižují srážlivost krve.

Vlastní chirurgický výkon probíhá v prostředí našeho zákrokového sálu a trvá obvykle 60 až 90 minut. Klientka je při něm tlumena kombinací lokální anestezie a celkové analgosedace. Operující lékař během zákroku odstraní přebytečnou tkáň včetně svaloviny v potřebném rozsahu a sešije vnitřek vagíny samovstřebatelnými stehy.

Rekonvalescence po vaginoplastice

Po zákroku si odpočinete v zázemí kliniky a následně můžete odejít domů. Ideální je mít s sebou doprovod. V prvních dnech se může objevit bolest v operované oblasti, kterou lze v případě potřeby tlumit analgetiky. Na případné mírné otoky dobře funguje chlazení. Po zákroku je nutné dbát na zvýšenou hygienu intimních partií a zhruba dva týdny dodržovat klidový režim bez fyzické zátěže a sportování. Sexuální život můžete v plné míře obnovit zhruba čtyři týdny po zákroku.

 

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám

Zobrazit další