Laktační poradna

úsměv to řekne za Vás

Na klinice GYN MEDICO poskytujeme kompletní péči nastávajícím i novopečeným maminkám a k tomu patří i individuální laktační poradna. Na soukromém sezení se zkušenou porodní asistentkou mohou maminky zkonzultovat důležité otázky spojené s kojením i nacvičit správné techniky kojení či odstřikování mléka. Výhodou je individuální přístup a možnost se na cokoli zeptat v klidném a zcela diskrétním prostředí kliniky, které je bezpečné i po hygienické stránce. Laktační poradenství nabízíme jak během těhotenství, tak po porodu.

Proč laktační poradenství

Pro miminko je mateřské mléko nejlepší výživou a většina žen chce svému dítěti dopřát mléko v dostatečném množství. S tím mohou být spojené některé výzvy, jako jsou těžkosti v počátcích kojení, správná technika a další. Řadu z těchto výzev lze zvládnout s pomocí laktačního poradenství, které podpoří fyziologicky správné kojení i správnou tvorbu mateřského mléka.

Laktační poradenství před porodem

Laktační poradenství můžete absolvovat již během těhotenství. Tvoří jednu z lekcí našeho kurzu předporodní přípravy. Je na vás, zda kurz absolvujete jako celek, nebo si zvolíte jen lekci laktačního poradenství. Lekce je vždy individuální, s porodní asistentkou ji absolvuje pouze jedna konkrétní maminka a její případný doprovod. Již před porodem tak můžete načerpat cenné informace z důvěryhodného zdroje a naučit se technikám kojení. Podpoříte tak svou sebedůvěru coby budoucí kojící matky a budete si jistější ve chvíli, kdy bude miminko na světě a bude potřebovat mléko.

Laktační poradenství po porodu

Do laktační poradny po porodu můžete dorazit i se svým miminkem a případně i s partnerem, který vás podpoří. Poradenství probíhá opět individuálně a je určeno všem, kdo:

  • chtějí předejít problémům spojeným s kojením
  • řeší těžkosti v souvislosti s počátky kojení
  • chtějí zvýšit nebo udržet tvorbu mateřského mléka
  • se potřebují naučit či upravit správnou techniku kojení
  • si nejsou jistí dostatkem mléka a prospíváním miminka
  • se chtějí naučit odstříkávat mateřské mléko a manipulovat s ním
  • se chtějí dozvědět více o alternativních způsobech kojení
  • chtějí zkonzultovat správnou výživu maminky během kojení
  • potřebují radu se zaváděním příkrmů miminku
  • uvažují o ukončení kojení

Maminkám nabízíme také možnost zapůjčení odsávačky mateřského mléka. Můžete si u nás rovněž zakoupit vysoce kvalitní pomůcky ke kojení od společnosti Medela.

Jak se přihlásit do laktační poradny

Pokud chcete absolvovat laktační poradenství v průběhu těhotenství, ideální doba k přihlášení do kurzu předporodní přípravy je mezi 20. a 28. týdnem těhotenství. Není to však podmínkou, přihlásit se můžete kdykoli. Rovněž po porodu se na nás můžete obracet jak v samotných počátcích kojení, tak kdykoli během celé doby laktace a to i v případě, že zatím nejste klientkou naší kliniky. Objednat na laktační poradenství se můžete na čísle +420 225 990 999, přes kontaktní formulář nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@gynmedico.cz.

Napište nám