Hysteroskopie

úsměv to řekne za Vás

Ambulantní hysteroskopie je endoskopické vyšetření vnitřku dělohy, při kterém můžeme odebrat vzorek tkáně nebo odstranit nežádoucí útvar, například polyp. Na klinice GYN MEDICO provádíme jak diagnostickou, tak operační hysteroskopii. Máme vlastní špičkově vybavený zákrokový sál a díky modernímu vybavení a expertíze našich lékařů jsme schopni při zákrocích nabídnout maximální pohodlí a minimální bolestivost. Na naše specialisty se můžete obrátit i s diagnózou z jiného pracoviště.

Kdy provádíme hysteroskopii

Diagnostickou hysteroskopii provádíme v případě, že gynekologické vyšetření přinese podezření na změny v tkáni dělohy, které je potřeba blíže vyšetřit. Během hysteroskopie odebíráme vzorek tkáně a na základě histologického rozboru pak volíme další postup. Celý zákrok je možné absolvovat bez anestezie.

Operační hysteroskopie slouží k zobrazení vnitřku dělohy během chirurgického zákroku v děloze. Velmi častým zákrokem je například odstranění polypů, což jsou výrůstky na sliznici, které mohou působit problémy s otěhotněním nebo přispět k samovolnému potratu. Výrůstky na děĺožní sliznici je vhodné odstranit i v případě, že nezpůsobují žádné omezení, a to zejména proto, abychom histologickým rozborem mohli vyloučit výskyt nádorového bujení.

Jak probíhá hysteroskopie

Hysteroskopii provádíme v celkové analgosedaci nebo lokální anestezii na našem zákrokovém sále. Klientkám můžeme při chirurgických zákrocích nabídnout také Entonox, což je směs rajského plynu (oxidu dusného) a kyslíku, která se aplikuje vdechováním a napomáhá uvolnění a zklidnění organismu. Do dělohy zavedeme přes pochvu hysteroskop, tedy endoskopickou sondu, která lékaři zobrazuje vnitřek dělohy a povrch děložní sliznice. Díky ní může odebrat vzorek tkáně, nebo lokalizovat polypy a jiné změny a ty posléze odstranit neboli snést. Odstraněnou tkáň následně odesíláme na histologický rozbor. Po odpočinku v zázemí kliniky můžete odejít domů.

Rekonvalescence po hysteroskopickém zákroku je v případě diagnostické hysteroskopie velmi krátká a v případě operační hysteroskopie záleží na rozsahu zákroku, ale obvykle také nepředstavuje žádné významné omezení v životě klientky. Další postup a případná léčba vychází z výsledků histologického rozboru odebrané nebo odstraněné tkáně.

Napište nám