Kurz předporodní přípravy

úsměv to řekne za Vás

Těhotenství je krásné období v životě ženy. Aby i jeho vrchol v podobě porodu probíhal co nejlépe a maminka i miminko byly během porodu, v šestinedělí a při kojení v co největší psychické pohodě, nabízíme na klinice GYN MEDICO individuální kurzy předporodní přípravy pod vedením zkušené porodní asistentky. Kurz sestává ze čtyř lekcí a je na vás, zda absolvujete všechny, nebo si vyberete jen některé. Zásadní výhodou našeho kurzu je individuální přístup. Kurzy neprobíhají ve skupině, porodní asistentka je k dispozici vždy jedné konkrétní klientce a jejímu případnému doprovodu.

Proč jít na kurz předporodní přípravy

Díky kvalitní předporodní přípravě nabývá budoucí rodička klidu a sebedůvěry, se kterou pak lépe zvládá porod. Klidná a sebejistá žena při porodu lépe spolupracuje, má větší důvěru ke zdravotnickému personálu a lépe se adaptuje na změny ve svém životě. Tím se zkracuje doba samotného porodu a zrychluje adaptace na novou životní situaci po narození miminka.

Porod a s ním spojená témata jsou opředená mnohými mýty a zkazkami žen, které rodily před námi, a tak není divu, že z toho někdy může nastávající mamince jít hlava kolem. Individuální lekce s naší porodní asistentkou vám umožní získat vhled do všeho, co je pro vás jako pro rodičku důležité, a získat ověřené informace z důvěryhodného zdroje. Můžete se na cokoli zeptat v klidném a zcela diskrétním prostředí, které je bezpečné i po hygienické stránce.

Jak kurz probíhá

Individuální předporodní kurz sestává ze čtyř dvouhodinových lekcí. Každá lekce je věnovaná určitému tématu:

Konec těhotenství a porod

Probereme jakou výbavu je vhodné si připravit před porodem. Příznaky začínajícího porodu a vhodný moment, kdy vyrazit do porodnice. Výhody a výzvy přítomnosti otce u porodu. První dobu porodní, příjem na porodní sál, správné dýchání, úlevové polohy a alternativní přístupy v první době porodní. Polohy a správné tlačení v druhé a třetí době porodní, medicínské a alternativní přístupy. Čtvrtou dobu porodní, kdy už je miminko na světě. Možné komplikace a operativní řešení.

Šestinedělí

Probereme, co vše obnáší šestinedělí. Co očekávat na jeho samém počátku ještě v porodnici. Jaké fyziologické a psychické změny toto období přináší. Jak zvládat toto citlivé období po opuštění porodnice a jaká podpora ze strany partnera je žádoucí a vhodná.

Kojení

Probereme počátky kojení a nácvik správné techniky. Vhodné polohy při kojení, možné využití pomůcek. Nejčastější problémy s kojením a alternativní způsoby krmení pro případy, že se kojení nedaří nebo je nedostatečné.

Péče o miminko

Probereme náležitosti a možnosti péče o miminko v době poporodní. Důležité informace o péči o dítě z pohledu jeho fyziologie. Výběr plen a dalších pomůcek i jak zajistit miminku správnou hygienu.

Individuální kurz na klinice GYN MEDICO můžete absolvovat v ucelené podobě, nebo se přihlásit jen na vybrané lekce. Na všech lekcích rádi uvítáme i vaše partnery.

Kdy a jak se na kurz přihlásit

Ideální dobou pro přihlášení do kurzu je doba mezi 20. a 28. týdnem těhotenství. Není to však podmínkou, přihlásit se můžete kdykoli, a to i v případě, že zatím nejste klientkou naší kliniky. Objednat na předporodní kurz se můžete na čísle +420 225 990 999, přes kontaktní formulář nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@gynmedico.cz.

Napište nám