Korekce jizev po epiziotomii

úsměv to řekne za Vás

Epiziotomie, neboli nástřih hráze, je poměrně běžnou praktikou užívanou v porodnictví pro usnadnění průchodu miminka ven z porodních cest. Výsledná jizva ale může být pro některé ženy estetickou nebo dokonce zdravotní komplikací. Na klinice GYN MEDICO nabízíme několik způsobů vyhlazení jizev po epiziotomii, vždy s ohledem na potřeby a přání klientky. Naši estetičtí gynekologové a gynekoložky mají k dispozici nejmodernější vybavení a špičkové technologie, díky kterým dosahují skvělých výsledků v nejkratším možném čase.

Kdy řešit jizvy po epiziotomii

Stav jizvy, která zůstane po nástřihu hráze, záleží na více faktorech. Především na hloubce původního řezu a průběhu poporodního hojení. Pokud vám po epiziotomii zůstala jizva, která je vám fyzicky nebo i jen esteticky nepříjemná, může vám drobný zákrok pomoci k jejímu zmenšení a vyhlazení. Tím se vyřeší případná fyzická omezení, která vám jizva přinášela. Zlepší se i vzhled vašich intimních partií, což může mít příznivý dopad i na vaše sebevědomí.

Ošetření jizvy pomocí kyseliny hyaluronové

Aplikace kyseliny hyaluronové je velmi efektivním a téměř neinvazivním řešením jizev po epiziotomii. Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která se vyskytuje v buněčných stěnách a tělních tekutinách. Váže na sebe vodu, a tím hydratuje a vyhlazuje tkáň a dodává jí pružnost. V případě jizev po epiziotomii aplikujeme kyselinu hyaluronovou tenkou jehlou přímo do zjizvené tkáně. Zákrok provádíme v lokální anestezii. Aplikovaná kyselina se rozmístí v tkáni a začne ji hydratovat a zpevňovat. Výsledek v podobě vyhlazení jizvy se dostaví velmi brzy. Kyselina hyaluronová vydrží v tkáni zhruba 12 až 18 měsíců. Pak je vhodné zákrok zopakovat, aby jizva zůstala i nadále co nejméně viditelná.

Tato úprava je vhodná i pro klientky, které ještě plánují mít děti.

Chirurgucké vytnutní jizvy

Další možností je chirurgické odstranění jizvy. Tento drobný zákrok doporučujeme zejména u větších a hodně vystouplých jizev. Zákrok probíhá v lokální anestezii. Lékař či lékařka skalpelem vytne tkáň původní jizvy a okraje vzniklé rány jemně sešije samovstřebatelnými stehy tak, aby nová jizva byla co nejmenší a nenápadnější. Hojení po zákroku je rychlé, vyžaduje zhruba týden zvýšené hygieny a klidového režimu, aby se nová zmenšená jizva dobře zhojila.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám

Zobrazit další