Prenascan

neinvazivní test Downova, Edwardsova a Patauova syndromu

úsměv to řekne za Vás

Na klinice GYN MEDICO nabízíme v rámci prenatálního screeningu vrozených vývojových vad plodu nejspolehlivější dostupný test, tzv. Prenascan. Test Prenascan se provádí rozborem krve těhotné ženy a měří množství a složení DNA plodu kolující v krevním oběhu matky. Test slouží k odhalení Downova, Edwardsova, Patauova, Turnerova a Kinefelterova syndromu, tedy nejčastějších chromozomálních poruch plodu. Mimo jiné test Prenascan na základě chromozomů určuje pohlaví plodu. Prenascan doporučujeme těhotným ženám starším 35 let a obecně ženám, které na základě konzultace se svým lékařem dospějí k názoru, že je pro ně zjištění genetického zdraví plodu touto cestou žádoucí. Test není hrazen zdravotními pojišťovnami.

Prenascan

Jak to funguje

V krvi matky koluje již v časném stádiu těhotenství volná DNA související s vyvíjejícím se plodem, nazývaný také fetální DNA. Pomocí speciálního vyšetření v laboratořích je možné tuto DNA izolovat, analyzovat a identifikovat případný výskyt trizomií. Prenascen lze provést již od 11. týdne těhotenství. Pro vás jako nastávající maminku obnáší test pouze odběr krve, kterou odešleme na rozbor do specializované laboratoře. Z krve zjišťujeme přítomnost trizomií 9, 16, 21, 22, 18, 13, tedy Downova, Edwardsova, Patauova, Turnerova a Kinefelterova syndromu, a pohlaví plodu.

Výhody Prenascanu

Test Prenascan je skvělý v tom, že je bezbolestné a nepředstavuje žádné riziko pro nastávající maminku ani dítě. Má velmi vysokou spolehlivost a již v 11. týdnu těhotenství díky němu můžeme na 98% vyloučit sledované chromozomální vady (nutnost opakovat test v méně než 2% případů). Ve srovnání s jinými testy má test Prenascan vyšší citlivost a přesnost a výrazně nižší falešnou pozitivitu vyšetření. Tím se snižuje počet potřebných invazivních screeningových vyšetření, jako je choriocentéza nebo amninocentéza. Velkou váhodou také je, že výsledky testu máme k dispozici do 10 pracovních dní od odběru krve.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám