Baby masáže

Naučte se masírovat své miminko

úsměv to řekne za Vás

Novopečeným i zkušeným maminkám nabízíme přímo v prostorách naší kliniky kurzy babymasáží, při nichž se pod vedením naší speciálně vyškolené porodní asistentky naučí masírovat svoje miminko či dítě. Prožitková masáž působí harmonicky na různé oblasti fyzického a psychického vývoje dítěte. Začít s masážemi můžete hned po šetinedělí, ale přihlásit se můžete i v případě, že vaše děťátko je už starší.

Výhody masáží u kojenců a batolat

Vhodně provedená masáž má blahodárný účinek na mnoho oblastí. U miminek a batolat pomáhá s odstraněním poporodního traumatu a získáním důvěry k masírujícím rodičům. Podporuje celkové zklidnění, správnou tonizaci svalstva, lepší spánek. Pomáhá s rozvojem motoriky i jemné motoriky a navozením správného rytmu střídání zátěže a odpočinku podle individuálních potřeb dítěte. U batolat a starších dětí přispívají masáže k vyrovnání chůze. U starších dětí pak mohou mít výrazně pozitivní vliv i na oblast vztahů a léčbu chronických obtíží či poruch učení.

Celkově lze říci, že masáže zlepšují a harmonizují procesy, které probíhají v dětském těle. Toto v našem kurzu podporujeme ještě i aromaterapií, tedy využitím éterických olejů a dalších vonných látek k podpoře a zlepšení zdraví a fyzické, emocionální a duševní pohody.

Jak probíhá kurz babymasáží

Kurz je rozdělený do dvou setkání. Každé setkání trvá 1,5 hodiny a účastní se ho rodič(e) i dítě. Naše zkušená porodní asistentka vám postupně vysvětlí techniky prožitkové masáže. S ohledem na věk vašeho dítěte vás provede praktickým nácvikem doteků a díky tomu hned na místě uvidíte, co a jak u dítěte funguje. Vysvětlí vám také, jak účinky masáže podpořit aromaterapií.

Nejvhodnější čas, kdy u miminek začít s masážemi, je v prvním půl roce věku. V druhém půlroce věku je miminko více pohyblivé a masáž náročnější, proto u starších dětí doporučujeme případně začít s masážemi až po dokončeném prvním roce věku. Naše porodní asistentka s vámi ráda zkonzultuje individuální potřeby vašeho dítěte a doporučí vám, kdy s kurzem a masážemi začít

Jak se objednat na kurz

Máte-li zájem o kurz babymasáží, kontaktujte nás prosím na čísle +420 225 990 999, přes kontaktní formulář nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@gynmedico.cz. Objednat se mohou i ženy, které zatím nejsou klientkami naší kliniky. Cena kurzu babymasáží je 3000 Kč.

Napište nám

Bc. Karolina Švechovičová

Bc. Karolina Švechovičová

porodní asistentka
Zobrazit další