Notice: Funkce wpdb::prepare nebyla použita správným způsobem. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 4.8.3.) in /data/eforum/www/gynmedico.cz/home/wp-includes/functions.php on line 4139
Informace pro těhotné - GynMedico Praha

informace pro těhotné

úsměv to řekne za Vás

Informace pro těhotné

Nevíte, v jaké porodnici se registrovat? Chcete se dovědět, jak Vaše těhotenství bude probíhat a co Váš čeká v následujících týdnech?

Zde jsou informace, které Vám pomohou s výběrem porodnice a popíší Vám průběh těhotenstvím až do porodu.

informace pro těhotné

Kde se registrovat

Registrace do pražských porodnic je v gestačním týdnu 14+0 (od 1.dne menstruace). UPMD a Apolinář lze přes jejich webové stránky.

Za naší gynekologickou ambulanci doporučujeme:

  • FN VFN Apolinář – většina našich lékařů zde pracuje
  • UPMD
  • FN Motol
  • FN Bulovka
  • FN Thomayerova

V případě mimopražských porodnic: Hořovice, Kladno, Mělník, Benešov – není potřebná registrace.

Kontroly po týdnech

Kontroly budou probíhat pravidelně po 2. – 4. týdnech v průběhu celé gravidity.

V 10. týdnu Vám vystavíme těhotenskou průkazku a odebereme krev na lačno na infekční nemoci / HIV, Syfilis, Hepatitis B/ krevní skupiny, hladiny cukru na lačno, krevní obraz a na prvotrimestrální screening. Nově vyšetřujeme i funkci štítné žlázy, která je důležitá pro správný vývoj miminka.

Od 11. týdne lze provést Trisomy test na vyšetření Downova syndromu, přesnost 99% – cena 9600 Kč

Ve 12.-13.týdnu doporučujeme I. trimestrální screening – více informací naleznete zde: http://www.gynmedico.cz//sluzby/screening-v-1-trimestru/

Je to screening na chromozomální vady – jako je Downův syndrom, trizomie 18, 13, riziko předčasného porodu, riziko intrauterinní růstové retardace (porucha růstu plodu) a preeklampsie (kombinace vysokého krevního tlaku a ztráty bílkovin)

Dalším důležitým vyšetřením je ultrazvuk mezi 20.-22.týdnem gravidity, může odhalit některé vrozené vady – vyšetření probíhá v naší ambulanci.

Po 24. týdnu bude proveden test na těhotenskou cukrovku. Pro více informací kontaktuje sestřičku.

V 26.-27.týdnu je vhodné pro zobrazení miminka 4 a 3D ultrazvukem, lze se objednat v naší ambulanci – obsahuje balíček extra.

Další Ultrazvukové vyšetření Vás bude čekat mezi 30.-32. týdnem, na posouzení polohy plodu, uložení placenty a její funkci – také Vám řekneme kolik váží miminko. Provedeme Vám odběr krve na zhodnocení krevního obrazu a kontrolu krevních protilátek a syfilisu.

Vystavíme Vám mateřskou dovolenou.

Pokud by si těhotná přála, lze navštěvovat naší ambulanci až do porodu. To ocení maminky, které si nepřejí čekat v pražských porodnicích na vyšetření 1-2 hodiny – obsahuje balíček extra.

Pokud by si některá maminka přála lékaře z naší ambulance u porodu, lze se domluvit osobně.

CHCI SE OBJEDNAT