Informace pro těhotné

úsměv to řekne za Vás

Informace pro těhotné

Nevíte, v jaké porodnici se registrovat? Chcete se dovědět, jak Vaše těhotenství bude probíhat a co Váš čeká v následujících týdnech?

Zde jsou informace, které Vám pomohou s výběrem porodnice a popíší Vám průběh těhotenstvím až do porodu.

Informace pro těhotné

Kde se registrovat

Registrace do pražských porodnic je v gestačním týdnu 14+0 (od 1.dne menstruace). UPMD a Apolinář lze přes jejich webové stránky.

Do porodnice je nutné, aby se každá klientka registrovala sama.

Za naší gynekologickou ambulanci doporučujeme:

Pokud pacientka potratí ve vyšším týdnu, její registrace k porodu nezanikne automaticky. Rezervaci místa musíte smazat sama, nebo o tom porodnici informovat.

V případě mimopražských porodnic: Hořovice, Kladno, Mělník, Benešov – není potřebná registrace.

Kontroly po týdnech

Kontroly budou probíhat pravidelně po 2. – 4. týdnech v průběhu celé gravidity.

V 10. týdnu Vám vystavíme těhotenskou průkazku a odebereme krev na lačno na infekční nemoci / HIV, Syfilis, Hepatitis B/ krevní skupiny, hladiny cukru na lačno, krevní obraz a na prvotrimestrální screening. Nově vyšetřujeme i funkci štítné žlázy, která je důležitá pro správný vývoj miminka.

Od 11. týdne lze provést Trisomy test na vyšetření Downova syndromu, přesnost 99%

Ve 12.-13.týdnu doporučujeme I. trimestrální screening – více informací naleznete zde: http://www.gynmedico.cz//sluzby/screening-v-1-trimestru/

Je to screening na chromozomální vady – jako je Downův syndrom, trizomie 18, 13, riziko předčasného porodu, riziko intrauterinní růstové retardace (porucha růstu plodu) a preeklampsie (kombinace vysokého krevního tlaku a ztráty bílkovin)

Dalším důležitým vyšetřením je ultrazvuk mezi 20.-22.týdnem gravidity, může odhalit některé vrozené vady – vyšetření probíhá v naší ambulanci.

Po 24. týdnu bude proveden test na těhotenskou cukrovku. Pro více informací kontaktuje sestřičku.

V 26.-27.týdnu je vhodné pro zobrazení miminka 4 a 3D ultrazvukem, lze se objednat v naší ambulanci – obsahuje balíček extra.

Další Ultrazvukové vyšetření Vás bude čekat mezi 30.-32. týdnem, na posouzení polohy plodu, uložení placenty a její funkci – také Vám řekneme kolik váží miminko. Provedeme Vám odběr krve na zhodnocení krevního obrazu a kontrolu krevních protilátek a syfilisu.

Vystavíme Vám mateřskou dovolenou.

Pokud by si těhotná přála, lze navštěvovat naší ambulanci až do porodu. To ocení maminky, které si nepřejí čekat v pražských porodnicích na vyšetření 1-2 hodiny – obsahuje balíček extra.

Pokud by si některá maminka přála lékaře z naší ambulance u porodu, lze se domluvit osobně.

CHCI SE OBJEDNAT